Slávnostné otvorenie Klientskeho centra

Dnes, 05.09.2023, sa uskutočnilo  slávnostné otvorenie Klientskeho centra, ktoré je jedinečné v svojom okolí. Žiadna z okolitých obcí totiž nemá pre občanov k dispozícii vybrané referáty až päť dní v týždni. Od dnes preto vybavíte svoje požiadavky každý pracovný deň na nasledujúcich referátoch:

Centrum prvého kontaktu

Referát pokladne

Referát správy cintorína

Referát evidencie obyvateľstva a overovania.

 

Klientske centrum sa nachádza vo dvore obecného úradu a je pre vás otvorené v nasledujúcich časoch:

Pondelok 8:30 – 18:00

Utorok 8:30 – 15:00

Streda 8:30 – 16:00

Štvrtok 8:30 – 15:00

Piatok 7:30 – 12:00

 

Upozorňujeme, že Klientske centrum je zatvorené v čase obeda od 12:00-13:00 hod.

 

Ostatné referáty (Matričný úrad, Referát daní a miestnych poplatkov, Referát sociálnych vecí, Stavebný úrad, Odbor správy obecného majetku, Odbor ekonomických činností) ostávajú v budove obecného úradu a sú k dispozícií podľa otváracích hodín na webovej stránke obce, konkrétne:

Pondelok  8:00 – 18:00

Utorok      nestránkový deň

Streda       7:30 – 16:00

Štvrtok      nestránkový deň

Piatok        7:30 – 12:00

 

Upozorňujeme, že obecný úrad je zatvorený v čase obeda od 12:00-13:00 hod.

Predstavenie knihy Odišli k anjelom

Dňa 18. augusta 2023 sa konalo v priestoroch kultúrneho domu výnimočné podujatie – predstavenie knihy s názvom „Odišli k anjelom“, ktorej autorkou je doc. et doc. MUDr. Eliška Kubíková PhD., MPH. Táto kniha prináša so sebou príbehy detí, ktoré čelia onkologickému ochoreniu, a preniká do ich sveta. Hoci sa v sále nezhromaždilo toľko ľudí, ako sme dúfali, rozprávanie autorky zanechalo silné emócie. Výťažok z predaja knihy bude venovaný oddeleniu detskej onkológie v Národnom ústave detských chorôb. Autorka ponechala niekoľko výtlačkov na Referáte kultúry a športu v kultúrnom dome, kde je možné si v prípade záujmu knihu dodatočne zakúpiť.

 

Čistenie povodia Čiernej vody

V sobotu, 12. augusta 2023, sa uskutočnila dobrovoľná brigáda na čistenie povodia Čiernej vody, ktorej sa zúčastnilo mnoho dobrovoľníkov, dospelých i detí.

 

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto prospešnej aktivity zapojili a svojím úsilím vyzbierali takmer šesť kontajnerov odpadu. Dnešný deň ukázal, že takéto spoločné akcie sú prospešné nielen pre naše okolie ale aj na zlepšenie a rozvinutie medziľudských vzťahov. Veríme, že dnešná brigáda je začiatok novej tradície, ktorá sa bude v našej obci opakovať. Napriek niekoľko týždňovej príprave už dnes vieme čomu je potrebné v budúcnosti venovať viac energie a pozornosti. Dúfame, že pri ďalších podobných podujatiach sa zapojí viac ľudí a spojí tak príjemné s užitočným, strávi pekné dopoludnie v dobrej nálade s príjemným pocitom z dobre vykonanej práce.

 

 

Všetkým zúčastneným patrí ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME!

 

Hodové slávnosti v Bernolákove 2023

28. – 30. júla 2023 sa v Bernolákove konali tradičné Hodové slávnosti. V športovom areáli J. Popluhára mali návštevníci na výber z pestrej ponuky atrakcií. Tie boli obľúbené nielen u detí, ale aj u dospelých. Okrem zábavných jázd boli hodové dni v Bernolákove obohatené aj o športové podujatia. Návštevníci mohli sledovať volejbalový turnaj či futbalový zápas, ktorý odohrali starší páni s Jarovcami a skončil sa remízou. Pre deti boli pripravené tvorivé dielne, kde rozvíjali svoju fantáziu, zručnosti a vytvorili si tak milú spomienku. Počas celých troch dní aj vďaka vám, našim občanom, panovala v areáli skvelá atmosféra. Ďakujeme, že ste prišli zažiť slávnosti spolu s nami.

Multifunkčná hala – slávnostné odovzdanie staveniska

Dňa 3. júla 2023 sa konalo slávnostné odovzdanie staveniska multifunkčnej haly, ktorá bude postavená v areáli Základnej školy na Školskej ulici.

 

Tohto významného momentu sa zúčastnili okrem predstaviteľov obce aj obecní poslanci, riaditeľky škôl, škôlok a tiež predsedníčky, predsedovia a zástupcovia miestnych organizácií. Výstavbu prišli podporiť miestny farár Rímskokatolíckej cirkvi, pán Branislav Čaniga a pán Rastislav Hargaš farár Evanjelickej cirkvi v Bernolákove, ktorí krátkym príhovorom požehnali základný kameň stavby. Okrem ďalších hostí sa zúčastnil architekt projektu pán Róbert Bakyta a zástupca zhotoviteľa zo spoločnosti Milanko s.r.o.

 

Hala bude slúžiť ako telocvičňa pre deti zo základnej školy, ktoré budú môcť cvičiť na vnútornom aj vonkajšom ihrisku. Priestor samotnej palubovky je 2,5 krát väčší ako súčasná sála v kultúrnom dome. Obec tak získa veľkolepý priestor s kapacitou približne 500 osôb na usporadúvanie kultúrnych či športových podujatí.

Vďaka starostlivo pripravenej žiadosti o dotáciu, ktorú obec predkladala Fondu na podporu športu ešte v apríli tohto roku, sme získali maximálnu dotáciu vo výške 1 100 000€ na čiastočné financovanie výstavby.

DEŇ OBCE BERNOLÁKOVO 2023

Dňa 3. júna 2023 sa v areáli J. Popluhára konalo podujatie Deň obce Bernolákovo, ktoré už tradične
privítalo nielen obyvateľov našej obce ale aj mnoho ďalších návštevníkov.

Program bol naozaj pestrý, počas dňa sa konali futbalové, volejbalové i tenisové zápasy. Svoje
kuchárske schopnosti si porovnávali tímy v súťaži vo varení gulášu a fazuľovice. Deti si užili chvíle
nielen na Žabáku, kde pre ne boli prichystané rôzne súťaže či maľovanie na tvár ale aj pri hlavnom
pódiu na divadelnom predstavení Cirkusové trampoty. Nechýbala prezentácia stredovekého tábora,
ktorá zaujala všetky vekové kategórie. Atmosféru počas dňa dotvárali vystúpenia súborov, žiakov ZUŠ
Bernolákovo a hudobné vystúpenia rôznych žánrov. Ako každý rok bola veľkým lákadlom tombola,
ktorá bola naozaj bohatá a výhercovia si odniesli až 32 cien.

Ďakujeme všetkým, ktorý Deň obce 2023 zažili spolu s nami.

1. Bernolákovský vínny festival

Dňa 5. mája 2023 sa konal premiérový prvý ročník Bernolákovského vínneho festivalu. Návštevníci mali možnosť degustovať celú škálu vín od bielych, ružových, červených až po šumivé. Príjemnú a pohodovú atmosféru dotváralo nielen víno, ale aj zoskupenie hudobníkov Excess Quartet. Účasť bola naozaj vysoká, a preto sa tešíme na ďalší ročník.

Bernolákovský Majáles 2023

Dňa 30. apríla sa pred kultúrnym domom uskutočnilo podujatie Majáles, ktorého sa zúčastnili obyvatelia i návštevníci obce.

Podujatie bolo sprevádzané vynikajúcim kultúrnym programom, v rámci ktorého vystúpila tanečná skupina Niagara, S3T KIDZ a žiaci Základnej umeleckej školy Bernolákovo. Príjemnú atmosféru vytvorila hudobná skupina Lolaband a DJ Laco Miki Mikuš.

Pre deti boli pripravené rôzne súťaže, maľovanie na tvár i milé divadelné predstavenie „Sú hviezdy len pre hviezdy“.

Návštevníkom podujatia sa veľmi páčila aktivita obecnej knižnice, počas ktorej si mohli vo vnútorných priestoroch kultúrneho domu odkúpiť vybrané knihy za symbolické ceny.

Ocenenie za záchranu života

Dňa 14.2.2023 hliadka obecnej polície vo večerných hodinách po 20:15 hod. bola upozornená, že neznámy muž chce skočiť pod idúci vlak. Po rýchlom zásahu hliadky obecnej polície v poslednej chvíli nešťastiu zabránili. Starosta obce Bernolákovo Miroslav Turenič  uvedený čin príslušníkov obecnej polície odmenil Patrika Cesneka a Igora Vaneka ocenením za záchranu života.

príloha foto 2x /záchrana 1,2/

Príslušníci obecnej polície sú pravidelne školení lekármi operačného strediska linky 155 pre  rýchle podanie prvej pomoci pacientom do príchodu výjazdu RZP. Takéto výjazdy sú ojedinelé. Linkou 155 boli príslušníci obecnej polície vyslaní na pomoc s prístrojom AED dňa 31.1.2021 o 20:24 hod., 27.8.2022 o 11:23 hod., 19.2.2023 o 01:02 hod., a 4.4.2023 o 11:07 hod.

 

Dňa 8.3.2023 hliadka obecnej polície bola vyrozumená, že pri obchodnom stredisku leží osoba, ktorá potrebuje pomoc. Po rýchlom presune hliadky bola ležiacej osobe podaná predlekárska zdravotná pomoc do príchodu výjazdu RZP.

Spomienková slávnosť

Dnes, dňa 4. apríla 2023, sme si pripomenuli 78. výročie oslobodenia našej obce.

Pri tejto príležitosti starosta obce Bc. Miroslav Turenič, MBA, LL.M., prednostka Okresného úradu Senec Mgr. Katarína Sowiňska, Ing. Norbert Lacko a pani Šmihlová zo Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov položili vence pri pamätníku pripomínajúcom túto udalosť.

Svojimi príhovormi tiež pripomenuli, že život v mieri nie je samozrejmosťou a vyjadrili úctu všetkým, ktorí za mier bojovali.

Počas slávnosti si prítomní vypočuli aj prednes básne žiaka Základnej školy Andreja Kosorína.

 

Pietny akt moderovala obecná poslankyňa Mgr. Iva Pipíšková.