Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Obec získala finančné prostriedky na zateplenie starej budovy ZŠ Školská

Dátum: 24.06.2024
Počet videní: 730
2 min. čítania
Obec získala finančné prostriedky na zateplenie starej budovy ZŠ Školská

Skvelá správa pre ZŠ na Školskej ulici!

S radosťou vám oznamujeme, že sme po úspešnom konaní získali finančné prostriedky na zateplenie starej budovy Základnej školy na Školskej ulici!

Projekt obec podávala v rámci Výzvy na podporu energetickej efektívnosti a využívania OZE vo verejných budovách (Program Slovensko 2021-2027, financované z prostriedkov EÚ - Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátneho rozpočtu a vlastných zdrojov obce). Celkovo bolo podaných 498 žiadostí a obec Bernolákovo je medzi prvými 30 úspešne schválenými projektami.

V rámci projektu sa plánuje zateplenie obvodového plášťa, výmena okien, vykurovacích telies, osvetlenia a izolácia horného poschodia. Realizáciou zateplenia výrazne znížime spotrebu energie, čím prispejeme k čistejšiemu ovzdušiu a zdravšiemu prostrediu pre nás a budúce generácie.

V tejto súvislosti by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa o získanie dotácie zaslúžili.

Tešíme sa, že naše deti budú môcť chodiť do vynovenej, modernej a energeticky efektívnej školy. Teraz môžeme začať s výberom zhotoviteľa, ktorý bude realizovať zateplenie školy. Samotný priebeh stavebných prác bude úzko koordinovaný so základnou školu, tak aby sme minimalizovali ich dopad na priebeh vyučovania.

O ďalších krokoch vás budeme priebežne informovať.