Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Znížená rýchlosť vlakov v úseku Senec – Bernolákovo

Dátum: 18.01.2024
Počet videní: 1621
2 min. čítania
Znížená rýchlosť vlakov v úseku Senec – Bernolákovo

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje, že na pokyn manažéra železničnej infraštruktúry, Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), v úseku Senec – Bernolákovo do odvolania obmedzuje rýchlosť vlakov na 10 km/h.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozorňuje, že na pokyn manažéra železničnej infraštruktúry, Železníc Slovenskej republiky (ŽSR), v úseku Senec – Bernolákovo do odvolania obmedzuje rýchlosť vlakov na 10 km/h. A to z dôvodu zlého stavu železničného zvršku. ZSSK informuje cestujúcich, že na uvedenej trati môže dochádzať k meškaniu vlakov v rozsahu od 15 do 45 minút.

Podľa informácií ZSSK manažér železničnej infraštruktúry, ŽSR, pracuje na čo najskoršom odstránení nevyhovujúceho stavu železničnej trate, ktorý bol zistený po prejazde meracieho vlaku ŽSR. Po oprave železničného zvršku v tomto úseku budú vlaky jazdiť opäť bez obmedzení.

Pre viac informácií k poškodeniam a opravám železničnej infraštruktúry sa, prosím, obráťte na ŽSR → hovorca@zsr.sk.

Všetky aktuálne operatívne zmeny a najaktuálnejšie informácie aj o meškaní vlakov v dostatočnom predstihu, teda akonáhle je to možné, ZSSK zverejňuje na profile na sociálnej sieti Mastodon, ktorý slúži ako dopravné spravodajstvo a cestujúci v ňom nájdu všetky aktuálne informácie. Na jeho použitie nie je potrebné mať Mastodon konto, tento „feed“ sa prenáša aj na webovú stránku ZSSK.

 

Zdroj: https://www.zssk.sk/aktuality/znizena-rychlost-vlakov-v-useku-senec-bernolakovo/?fbclid=IwAR1EcvnbHW6a01AImUQOSkw8JLJ-Wuk2z2CSYPua-lAx-SAAX5VoggT9dAE