Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

POMOC RODINE HYTYCHOVÝCH

Dátum: 08.12.2020
Počet videní: 85
Po rozhovore s rodinou Hytychových vám prinášam informácie ako im môžeme spoločne pomôcť.Nedá mi a chcem vám znovu poďakovať. Celý deň...

Po rozhovore s rodinou Hytychových vám prinášam informácie ako im môžeme spoločne pomôcť.

Nedá mi a chcem vám znovu poďakovať. Celý deň mi píšete a oznamujete mi, že radi pomôžete. Priebežne som tlmočil rodine vaše odkazy.
Pozdravujú vás a veľmi si to vážia v týchto pre nich krušných časoch.

Je to nesmierne pohladenie duše, ozýva sa vás neskutočné množstvo (alebo lepšie povedané skutočné množstvo). To aj ja som dojatý z toľkých vašich reakcií a keď vidím ten dom tak sa musím priznať, že mám slzy v očiach.
Našťastie celá rodina je zdravá. Vďaka Bohu za to.
Keď mi pán Hytych opisoval ako to tam všetko do tla zhorelo, to sú veľmi emotívne momenty. Popadali stropy v izbách, z ľadničky ostal len jeden kus plechu. Všetko zariadenie domu je zničené. Torzo bábiky, či topánky „vykúkajúce“ v spálenisku je smutnou realitou.
Ďakujem Dobrovoľnému hasičskému zboru, že prídu rodine pomôcť upratať cez víkend dom.

Tri deti, z toho dve dievčatá vo veku 6 a 7 rokov a chlapec vo veku 13 rokov radi príjmu od vás oblečenie, topánky, zimné bundy, oblečenie primerané ich veku. Dievčence by potešili aj hračky.
Trvanlivé potraviny, ak môžete poskytnúť, rodina bude rada za ne.

V neposlednom rade samotný dom zhorel do tla. Poistka nepokryje všetky náklady na jeho opravu.
Preto si vás dovolím poprosiť, prispejte na účet pani Oľgy Hytychovej finančnú sumu podľa vašich možností. Akákoľvek suma v tomto ťažkom období rodine pomôže vrátiť sa domov.
Číslo účtu: SK 52 1100 0000 0029 3949 0769

Vaše ponuky, ako aj ponuku za obec Bernolákovo, čo sa týka ubytovania pre nich, som taktiež priebežne rodine Hytychových oznamoval.
Bývať budú zatiaľ u svojich najbližších známych a priateľov. Keby sa niečo v tomto zmenilo a bola by potreba riešiť pre nich ubytovanie, viem že sa radi znovu ozvete. Taktiež my za obec sme pripravení túto situáciu ohľadom ich bývania riešiť.

Materiálnu pomoc (šatstvo, obuv, trvanlivé potraviny, hračky) pre rodinu, prosím, doručujte do kultúrneho domu v týchto časoch:

Pondelok – 13:00 – 18:00 hod
Utorok – 13:00 – 16:00 hod
Streda – 13:00 – 16:00 hod
Štvrtok – 10:00 – 19:00 hod
Piatok – 13:00 – 16:00 hod

V kultúrnom dome kontaktujte kolegyňu Veroniku Hruškovú z knižnice alebo kolegu Romana Müllera, vedúceho kultúrneho domu.

ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM

Mgr. Richard Červienka
starosta obce