Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

ANKETA – CENTRUM BERNOLÁKOVA

SÚBOR
Dátum: 24.09.2019
Počet videní: 5
Vyjadrite sa! Ako by malo vyzerať centrum Bernolákova? S narastajúcim počtom obyvateľov narastajú aj nároky na fungovanie obce ako takej. Nár...

Vyjadrite sa! Ako by malo vyzerať centrum Bernolákova?

 

S narastajúcim počtom obyvateľov narastajú aj nároky na fungovanie obce ako takej. Nárast obyvateľstva v poslednom desaťročí a očakávaný nárast v najbližšom desaťročí môže dostať na hranu funkčnosti aj verejné služby pre obyvateľov. Preto sa už teraz zamýšľame, aby tento stav nenastal, kvalita služieb nestagnovala a aby úroveň života v obci rástla k lepšiemu. A s tým je spojené aj verejné priestranstvo v centre obce, kultúrny dom, obecný úrad, parkovanie, obecné trhovisko, bezpečnosť, školstvo, obchody, služby a ďalšie.

Preto pripravujeme verejnú architektonickú súťaž návrhov na rozvoj centra obce a rozšírenie kapacity pre základnú školu na Školskej a Komenského ulici.

Prvým krokom pred spustením samotnej súťaže sa obraciame na Vás občanov a obyvateľov našej obce s otázkou Ako by malo vyzerať nové centrum Bernolákova? Čo by ste v centre privítali, alebo naopak nechceli? Centrum už väčšie nebude, ale môže byť v ňom to čo potrebujete. Či už to bude pešia zóna, parkovisko, kaviareň, viac zelene – čokoľvek. V tejto fáze sa medze nekladú a každý Váš podnet môže v širšom kontexte nakoniec dávať zmysel a bude realizovateľný.

Vaše podnety vyhodnotíme a necháme odborníkov na urbanizmus a architektúru ako sa z ich zapracovaním popasujú. Realizáciu potom naplánujeme podľa finančných možností obce a možností na získanie finančných grantov alebo dotácií.

Vaše nápady privítame či už v komentároch na FB stránke obce Bernolákovo alebo e-mailom na obec@bernolakovo.sk do 30.9.2019.

 

PRÍLOHA: anketa-centrum-bernolakovo.pdf

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
anketa-centrum-bernolakovo.pdf Veľkosť: 369.3 kB Formát: pdf Dátum: 13.12.2023