Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Protikorupčné opatrenia

SÚBOR
Dátum: 13.09.2019
Počet videní: 175
Obec Bernolákovo ako prvá obec v Slovenskej republike zaviedla požiadavky protikorupčného riadenia podľa medzinárodnej normy ISO 37001:2016....

Obec Bernolákovo ako prvá obec v Slovenskej republike zaviedla požiadavky protikorupčného riadenia podľa medzinárodnej normy ISO 37001:2016. Ide o jeden z najlepších systémových prístupov, ktoré umožnia preniesť požiadavky a odporúčania schválenej Protikorupčnej politiky SR do praxe verejného sektora a miestnej samosprávy, čo vedie k zvýšeniu transparentnosti a eliminácii korupčných rizík v obci.

Zamestnanci OÚ Bernolákovo sú na túto tému zaškolení a prijali Etický kódex zamestnancov obce Bernolákovo. Školenia sa zúčastnili aj pani riaditeľky ZŠ, MŠ a ZUŠ a náčelník Obecnej polície v Bernolákove.

Jednou z podmienok plnenia požiadaviek vychádzajúcich z normy je prijatie Etického kódexu aj volenými predstaviteľmi obce, keďže jestvuje snaha o transparentnú, dôveryhodnú a otvorenú obec.

Etický kódex všetkých zaväzuje postupovať čestne, nestranne, korektne, transparentne, morálne, férovo a zákonne, čo je v záujme  obce a jej občanov.

certifikat-SK

certifikat-EN

 

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
certifikat-SK
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 50.9 kB Formát: pdf Dátum: 13.12.2023
certifikat-EN
PDF bolo automaticky vygenerované OCR systémom Moderných obcí.
Veľkosť: 53.3 kB Formát: pdf Dátum: 13.12.2023