Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Jarné upratovanie v obci

Dátum: 14.04.2022
Počet videní: 10
Vážení občania, V dňoch 22.04.2022 – 23.04.2022 (piatok, sobota) v čase od 08.00h do 16.00h sa pre občanov obce Bernolákovo uskut...

Vážení občania,

 

V dňoch 22.04.2022 – 23.04.2022 (piatok, sobota) v čase od 08.00h do 16.00h sa pre občanov obce Bernolákovo uskutoční jarné upratovanie za účelom

zberu veľkoobjemového, dreveného a drobného stavebného materiálu. Občania obce budú mať tiež možnosť odovzdať tvrdené a objemné plasty a zároveň čisté zvyšky nezúžitkovaného polystyrénu.

V záujme lepšej manipulácie a ochrany životného prostredia žiadame občanov, aby drevený odpad priniesli na miesto zberu rozmontovaný a rozložený na menšie časti, aby sa dal lepšie vyseparovať  a uložiť do kontajnerov.

Zber sa uskutoční na adresách:

Drobný stavebný odpad (DSO), tvrdený plast, čistý polystyrén – adresa: Križovatka Hlavná ulica s Trnavskou ulicou (pred  prístupom k detskému ihrisku Žihadielko).

Veľký objemný odpad, čisté a demontované drevo – adresa: Križovatka Trnavská ulica s Tabakovou ulicou.

Prosíme občanov, aby na zberné miesto nenosili:

  • pneumatiky a motorové oleje, ktoré môžu odovzdať v akomkoľvek autorizovanom autoservise.
  • bielu techniku a elektro odpad, ktorý na základe zmluvy s obcou Bernolákovo je možné celoročne odovzdať na Autovrakovisku na Priemyselnej ulici v Bernolákove.

Pri odovzdávaní odpadu bude potrebné, aby sa občania preukázali, že bývajú v obci a to rozhodnutím o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, alebo občianskym preukazom.