Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vnútroareálový vodovod v Základnej škole

GALÉRIA
Dátum: 04.03.2022
Počet videní: 32
V čase Kubánskej krízy, ktorá postihla aj náš štát, sa zhoršili hospodárske pomery a peniaze vyčlenené na stavbu základnej školy boli st...

V čase Kubánskej krízy, ktorá postihla aj náš štát, sa zhoršili hospodárske pomery a peniaze vyčlenené na stavbu základnej školy boli stiahnuté a použité na zbrojenie. Škola na Komenského ulici sa začala stavať v roku 1963, kedy bola škola daná aj do užívania.

Vnútroareálový vodovod v Základnej škole na Komenského 3 v Bernolákove bol v prevádzke od toho času bez výraznejšej údržby. A už pred začiatkom školského roka v septembri 2021 sa prihlásil o slovo. Vzniknutá havária takmer spôsobila, že by deti nemohli nastúpiť do školy. Túto situáciu sme rýchlou opravou dali do funkčného stavu a dúfali, že vydrží do komplexnej výmeny. Medzitým sme pripravili projekt, potrebné dokumenty a obstarali dodávateľa, aby sa počas jarných prázdnin mohla vonkajšia prípojka vody vymeniť. Teraz je už možné odstaviť vodu v jednotlivých objektoch v školskom areáli nezávisle. Toto doteraz nebolo možné a pri výmene napr. jednej batérie bolo treba odstaviť vodu v budove školy, školskej jedálne, ŠKD aj telocvične.