Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

INFORMÁCIE OHĽADOM KOMUNÁLNEHO ODPADU

GALÉRIA SÚBOR
Dátum: 24.01.2022
Počet videní: 14
Vážení občania,vzhľadom na množstvo otázok a nejasností ohľadom komunálneho odpadu Vám prinášame komplexnú informáciu:CHCEM ZMENIŤ FRE...

Vážení občania,

vzhľadom na množstvo otázok a nejasností ohľadom komunálneho odpadu Vám prinášame komplexnú informáciu:

CHCEM ZMENIŤ FREKVENCIU VÝVOZU

Frekvenciu vývozu komunálneho odpadu si môžete zmeniť na obecnom úrade v termíne od 03.01.2022 do 31.01.2022 osobne alebo elektronicky zaslaním vyplneného a podpísaného ohlásenia na adresu odpady@bernolakovo.sk

Tlačivo je verejne dostupné na stránke obce: KO_zmena alebo #

V tlačive, prosím, uveďte v kolónke „Zmena vo vývoze KO ku dňu:“ dátum 1.3.2022.

MÁM/NEMÁM ZAČIPOVANÚ NÁDOBU

Bez ohľadu na to, či už máte alebo nemáte čip na nádobe na KO, počkajte, prosím, na Rozhodnutie o miestnom poplatku za komunálny odpad a drobný stavebný odpad, ktoré obec vypracuje v priebehu mesiacov marec až apríl. Kým nedostanete rozhodnutie, poplatok neuhrádzate.

ROZHODNUTIE O MIESTNOM POPLATKU ZA KOMUNÁLNY ODPAD A DROBNÝ STAVEBNÝ ODPAD

Rozhodnutia bude obec doručovať právnickým aj fyzickým osobám do elektronických schránok. Preto prosíme, predovšetkým fyzické osoby, ktoré majú zriadenú elektronickú schránku, aby si jej obsah sledovali. Pokiaľ zriadenú elektronickú schránku fyzická osoba nemá, môže si prísť rozhodnutie vyzdvihnúť na úrad počas stránkových hodín.

Uhradiť poplatok môžete osobne na obecnom úrade, kedy obdržíte nádobku na zber kuchynského odpadu a nádobku na zber použitého oleja.

Na úrade zároveň dostanete aj nálepku, ktorou si označíte smetnú začipovanú aj nezačipovanú nádobu (tak ako po doterajšie roky).

SADZBY

Poslanci Obecného zastupiteľstva v Bernolákove sa uzniesli na Všeobecne záväznom nariadení o poplatkoch za komunálne odpady a drobné stavebné odpady č. 8/2021, ktorým odsúhlasili sadzby poplatkov. Predmetné Všeobecne záväzné nariadenie je zverejnené na webovom sídle obce.

KEDY MI VYVEZÚ KOMUNÁLNY ODPAD

Zber zmesový komunálny odpad pri zvolení 2-týždňového cyklu vývozu bude prebiehať každý párny týždeň (týždne roku 2022 sú očíslované v kalendári vývozu na rok 2022).

Zmena nastala aj pri zbere separovaného papierového odpadu:

Spoločnosť AVE SK odpadové hospodárstvo s.r.o. pristupuje k zmene pri zbere papiera zavedením zberu separovaného papiera z modrých nádob o objeme 120 l a 240 l, pričom najvhodnejšie sú certifikované SULO nádoby, ktoré sú odolnejšie voči nárazu.

Nádoby si môžete od 17.1.2022 zakúpiť aj priamo na obecnom úrade počas stránkových hodín. Prosíme Vás však, aby ste v prípade záujmu o nádobu na papier napísali e-mail na odpady@bernolakovo.sk, aby sme vedeli zabezpečiť dostatočné množstvo nádob.

Ceny za nádoby na papier:

120l 28,80 EUR

240l 42,- EUR

Spoločnosť AVE SK odpadové hospodárstvo s.r.o. bude papierový odpad zbierať aj z plastových nádob, aj vo vreciach.

Zber plastov zatiaľ pokračuje bez zmeny, čiže v plastových vreciach z dôvodu jednoduchej manipulácie. Spoločnosť AVE SK odpadové hospodárstvo s.r.o. zároveň nevylučuje, že v budúcnosti pristúpi k zberu plastu z nádob.

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
KO_zmena Veľkosť: 121.3 kB Formát: pdf Dátum: 13.12.2023