Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Passport dopravného značenia

GALÉRIA
Dátum: 30.08.2022
Počet videní: 10
Vážení občania,obec Bernolákovo dala začiatkom roka 2022 zaktualizovať pasport dopravného značenia v obci.Pasport prináša výhody v podobe ...

Vážení občania,

obec Bernolákovo dala začiatkom roka 2022 zaktualizovať pasport dopravného značenia v obci.

Pasport prináša výhody v podobe kontroly a evidencie zvislého a vodorovného dopravného značenia, vyznačenia miest a situácii, kde je nevyhnutná úprava vegetácie, vyznačenie miest a situácii, kde je poškodené alebo nevyhovujúce dopravné značenie, vyznačenie nebezpečných miest, kde je nevyhnutné doplniť dopravné značenie a úpravu dopravného značenia, ktoré je v rozpore s platnou legislatívou.

Tento projekt dopravného značenia zároveň umožňuje obci Bernolákovo viesť presný súpis majetku obce a evidenciu dopravného značenia, a tým optimalizovať finančné náklady na zisťovanie stavu a obnovu dopravného značenia. V obci chýbajú stovky dopravných značiek a desiatky stratili platnosť novelizáciou zákona.
Informujeme preto občanov, že obec Bernolákovo od septembra 2022 začína s postupným osádzaním chýbajúcich dopravných značiek, aktualizáciou zastaraného značenia a zároveň s obnovou vodorovného dopravného značenia s prioritou zameranou na prechody pre chodcov.

Prosíme preto občanov, aby nejazdili po obci „zvykovým právom“, ale riadili sa dopravným značením.

Ďakujeme za pochopenie.