Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Cyklomaratón – správa z podujatia

GALÉRIA
Dátum: 02.05.2017
Počet videní: 204
Cyklomaratón – správa z podujatia
V sobotu 29. apríla sa konalo veľké športovo-spoločenské podujatie CYKLOMARATÓN alebo tiež Deň na dvoch kolesách.Podujatie, ktoré malo za cieľ dostať čo najviac bernolákovčanov na bicy...

V sobotu 29. apríla sa konalo veľké športovo-spoločenské podujatie CYKLOMARATÓN alebo tiež Deň na dvoch kolesách.

Podujatie, ktoré malo za cieľ dostať čo najviac bernolákovčanov na bicykle, konkrétne na cyklotrasu z Bernolákova do Novej Dedinky. Tak sa aj stalo. Na trase bolo v ten deň v čase medzi 9:00 – 16:00 presne 467 cyklistov, účastníkov tohto happeningu, čím sa obec Bernolákovo spolu so susednou Novou Dedinkou stala držiteľom oficiálneho zápisu do slovenskej Knihy rekordov.

Trasu absolvovali najrôznejšie vekové kategórie (najstaršia účastníčka mala 80 rokov), tiež množstvo detí. Pri príjemnom počasí a na peknej trase prevažne popri Čiernej vode sa dostali do Novej Dedinky kde ich naši spoluorganizátori zaevidovali a vrátili sa do Bernolákova, pred Kultúrny dom kde bol pestrý program. Na pódiu sa realizoval mladý umelec ,,grafiťák,, Jozef Holan, ktorý dostal príležitosť skrášliť dovtedy nudný múr za pódiom bernolákovskými motívmi. Na pódiu od 15-tej hrala kapela Accoustic boom, moderátor Juraj Lörincz pripravil pre deti súťaž vo fúkaní pneumatík a o 16-tej vystúpil so svojou show majster sveta v cykloakrobatike Ján Kočiš. Potom po príchode hostí z partnerskej Novej Dedinky sme oficiálne vyhlásili za asistencie komisára agentúry Slovenské rekordy pána. J. Nemca konečné číslo s počtom účastníkov podujatia. 467 bol konečný stav po uzatvorení podujatia a toto číslo je aj na oficiálnom certifikáte udelenom Agentúrou.

VIDEO NA YOUTUBE: