Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Čeklíske Echo 2019

GALÉRIA
Dátum: 11.09.2019
Počet videní: 386
V sobotu 7.9. sa pred kultúrnym domom uskutočnil desiaty ročník populárneho minifestivalu folk & country hudby Čeklíske echo. Napriek tomu, že počasie ešte dopoludnia naznačovalo nepria...

V sobotu 7.9. sa pred kultúrnym domom uskutočnil desiaty ročník populárneho minifestivalu folk & country hudby Čeklíske echo. Napriek tomu, že počasie ešte dopoludnia naznačovalo nepriazeň, popoludní sa dážď aj hrozivé mraky čiastočne rozplynuli a podujatie sa podarilo zrealizovať za relatívne príjemného jesenného počasia.

Tak ako aj v rokoch predchádzajúcich dramaturgia zahrňovala viac hudobných štýlov. Ako prvá sa predstavila skupina Jednofázové kvasenie, ktorá zahrala vlastné folkové pesničky s príjemnými textami. Ďalším zoskupením bola česká kapela Forbes. Predviedla prevažne vlastný bluegrassový repertoár ale zahrali aj niekoľko prebratých skladieb. Ako perličku zahrali s banjovým aranžmánom známu pesničku Pavla Hammela Učiteľka tanca. Po kapele Forbes sa predstavili Belasí. Country-rock v ich prevedení bol tiež príjemný a dobre naladil početné publikum.

Na záver sa vykonala menšia prestavba aparatúry a na pódium prišla legenda českej muziky Roman Horký s kapelou Kamelot. Zahrali niekoľko úplne nových songov ale samozrejme aj svoje najväčšie hity. Vďačné a skvelé publikum nechcelo kapelu pustiť, za čo sa im český muzikanti odvďačili niekoľkými prídavkami. Veľmi kvalitne obsadený minifestival aj napriek nie úplne ideálnemu počasiu bol bodkou za bohatým a pestrým kultúrnym letom v Bernolákove.