Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

MDŽ v Kultúrnom dome

GALÉRIA
Dátum: 24.05.2020
Počet videní: 1242
MDŽ v Kultúrnom dome
Básnik a žena II.Čo vravíš, srdce? Tiché je jak pena. Len pery, tie sa ešte pohybujú. Hovoria čosi, čosi vyslovujú. To najslastnejšie ľudské slovo: žena. Slovo žena v sebe skrý...

Básnik a žena II.

Čo vravíš, srdce? Tiché je jak pena.
Len pery, tie sa ešte pohybujú.
Hovoria čosi, čosi vyslovujú.
To najslastnejšie ľudské slovo: žena.

 

Slovo žena v sebe skrýva duchaplnosť, zmyselnosť, krásu, bez žien by svet bol pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd, ako srdce bez lásky.

MDŽ je sviatkom žien, ale je i sviatkom ich boja za rovnoprávnosť. Vznikol na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910 na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorských krajčírok z textilných tovární, ktoré bojovali za svoje práva. Žiadali zrušenie desaťhodinového pracovného času, väčšie mzdy a lepšie pracovné podmienky. V súčasnosti sa hovorí predovšetkým o rodovej rovnosti a o  vyrovnaní sa platov mužov a žien na rovnakých pozíciách, čo ešte často ani vo vyspelých krajinách nie je celkom samozrejmosťou.

Ženy si zaslúžia úctu nielen v tento deň. Ktosi kedysi rozlúštil skratku „MDŽ“ ako „Muži ďakujú ženám“. Ďakujú im za život, partnerstvo, lásku, manželstvo, deti či funkčnú rodinu.

Oslavy MDŽ v Kultúrnom dome Bernolákovo sú už tradične takým veľkým poďakovaním všetkým ženám. Aj tento rok ich privítal úvodným slovom a poďakovaním starosta obce Mgr. Richard Červienka.

Následne odovzdal slovo známemu spevákovi Robovi Kazíkovi, ktorý naplno využil svoj šarm a talent a v rámci takmer dvojhodinového programu spojeného s vynikajúcimi hitmi a tiež hovoreným slovom zabavil všetky vekové kategórie. Nielen  známe piesne ale aj pán starosta vytiahli mnohé ženy  na miniparket pod pódiom, kde tanec bol príjemným spestrením nedeľného podvečera.

Na záver pán starosta odmenil každú ženu kvetom a milým slovom. Všetky odchádzali spokojné aj napriek tomu, že účasť bola o niečo nižšia ako po minulé roky, nakoľko už v médiách prebiehala výzva na dobrovoľnú karanténu kvôli korona vírusu a obmedzovanie účasti na väčších podujatiach.