Koncert Laco Déczi & Celula New York

20. mája 2018 sa v Bernolákove po deviatich rokoch opäť predstavil svetový hudobník, rodák z Bernolákova Laco Déczi so svojou kapelou. Vypredaná Pálenica zažila skvelé hudobné predstavenie tohto mimoriadneho jazzového muzikanta a jeho spoluhráčov. Laco  prišiel v rámci Európskeho turné do Bernolákova veľmi rád, pripomenuli sme si jeho životné jubileum, trochu pospomínali a hlavne publikum, a to nie len jazzové, si určite vychutnalo vynikajúci koncert. Laco aj napriek vysokému veku je naozaj vo skvelej forme. Nie len ako hudobník ale aj ako človek, ostáva verný svojmu osobitému prejavu, humoru a úžasnej energii. Obklopuje sa vynikajúcimi muzikantami pôsobiacimi v USA, kde Laco žije už takmer 40 rokov. Jazzové a latino rytmy gradovali, vynikajúce sóla dali vyniknúť aj jeho o dve generácie mladším hudobníkom z kapely. Koncert bol skutočnou hudobnou lahôdkou pre každého milovníka dobrej hudby.

Deň matiek

Tradične v druhú májovú nedeľu sa pripomína Deň matiek. Aj v Bernolákove sme si pripomenuli tento sviatok. V kultúrnom dome sa stretli mamy, mamičky, maminky ale i staré mamy a na pódiu sa im ich ratolesti predstavili s pásmom poskladanom z vystúpení detí z miestnej Základnej školy, Materskej školy a Základnej umeleckej školy. Najmä menšie deti dali do svojich básničiek, pesničiek i tančekov veľa úsmevov a zamávaní svojim mamám v hľadisku. Väčšie deti hlavne zo ZUŠ sa zasa snažili predviesť svoje umelecké schopnosti. Na záver starosta obce obdaroval všetky prítomné mamy kvetinou.

Divadelné predstavenie

Bernolákovský kultúrny dom sa 10.5. stal dejiskom detektívky v podaní Mestského divadla Trenčín, A tak nezostal žiaden. Herci z Trenčína odohrali brilantnú inscenáciu podľa predlohy majsterky tohto žánru Agathy Christie, Desať malých černoškov v réžii Štefana Richtárecha. Režisér sa poctivo pridržiaval vynikajúcej predlohy a divákov ktorí nepoznali rozuzlenie týmto udržal až do konca v správnom napätí. Veríme, že Mestské divadlo z Trenčína do Bernolákove ešte v budúcnosti zavíta a poteší priaznivcov divadla aj nejakou ďalšou inscenáciou zo svojho repertoáru.

Majáles 2018

1.máj v Bernolákove sa niesol v tradičnom duchu za krásneho počasia a v priateľskej a príjemnej susedskej atmosfére. Pred kultúrnym domom sa už ráno začal stavať tradičný strom Máj. Miestny hasičský zbor s pomocou ďalších obyvateľov vztýčil krásny, veľký strom ktorý by mal stáť v centre obce až do konca najkrajšieho mesiaca v roku.
Na pódiu sa zasa stavala strecha na popoludňajšie dianie. O 16-tej sa tu začal tradičný Majáles. V úvode sa prezentovali deti z tanečného aj speváckeho odboru miestnej ZUŠ s tancami i piesňami ladenými vo folklórnom duchu. Po deťoch vystúpila so svojim pestrým repertoárom hudobná skupina Kozovanka. Zahrali nie len ľudové a klasické dychovkové pesničky ale aj niektoré swingové, či populárne melódie.
Vedľa kultúrneho domu prišli deti potešiť dva poníky a krásny koník, na ktorých sa mohli v sprievode dievčat z jazdeckého oddielu povoziť. Zmrzlinový stánok, predaj populárnej cukrovej vaty, pukancov a samozrejme dvoch bufetov priamo pri KD boli vyťažené. Tradičná cigánska, hot dogy, pivo, víno, čapované nápoje, sladké i slané pečivo tvorili pestrú ponuku.
Za pódiom bola obrovská šmýkala pre deti. Na pódiu sa v ďalšom programe prezentovala nová kapela X Band, ktorá zahrala populárne hity v štýle funkie. Na záver návštevníkov podujatia roztancovala vynikajúca kapela Starmania original so svojou pestrou zmesou oldiess pop hitou najmä zo slovenskej a českej produkcie. Pekný večer, za ideálneho počasia zanechal v návštevníkoch bernolákovského Majálesu príjemné pocity a určite nikto z návštevníkov podujatia  nezačal mesiac lásky v zlej nálade.

Divadlo BOT – Lúpež v ČĽUP banke

V bernolákovskom kultúrnom dome sa v dňoch 14. a 15.4.2018 uskutočnili premiérové predstavenia divadla BOT (bernolákovské ochotnícke teátro), Lúpež v ČĽUP banke.

Obidve predstavenia boli takmer vypredané a určite pobavili všetkých ktorí na túto komédiu prišli. Inscenácia autora Petra Quardu, ktorý bol aj režisérom a producentom, sa stala aj vďaka skvelým výkonom bernolákovských hercov ochotníkov a vydarenej scéne výtvarníčky Štefánie Ábelovej, veľmi príjemným spestrením kultúrneho života v obci.

Komédia kontinuálne nadviazala na vydarenú hru Mafiánky, ktorú BOT uviedlo pred dvoma rokmi. Cieľ členov i realizačného tímu bol divákovi dopriať príjemný humor a tento sa divadlu určite podarilo splniť.

Potlesk návštevníkov oboch predstavení nepochybne povzbudil ,,BOT-ákov,, do ďalších divadelných projektov.

 

SeniAngel

SeniAngel

Už v minulých číslach časopisu Bernolák sme Vás informovali
o pripravovanej službe, prostredníctvom ktorej je Obecná polícia schopná
pomôcť svojim občanom v núdzi. Prípravy sa stali realitou a Obecná polícia
začína svojím občanom ponúkať záchranné tlačidlo „SeniAngel“. Tlačidlo je
vhodné pre seniorov, osamelé a postihnuté osoby a deti. Občan resp. klient,
ktorý si túto službu u nás zaobstará, bude vybavený „Smart Trackerem“ (viď.
foto), ktorý je vybavený SOS tlačidlom, pádovým senzorom, GPS
lokalizáciou, funkciou opustenie/vstúpenie do stráženej oblasti, hlasovým
spojením so stráženou osobou a batériou s výdržou až 40 dní. Prenájom
tlačidla pre zákazníka je 15,-€ na mesiac. V prípade ďalších informácií, alebo
prezentácie kontaktujte zodpovedných príslušníkov Obecnej polície na tel.
číslach 0918 656 166 a 0918 588 468, kde Vám budú poskytnuté bližšie
informácie.

SeniAngel.pdf

Koncert k MDŽ

V nedeľu 11.marca sa v kultúrnom dome zišli bernolákovské ženy. Obec pripravila podujatie, koncert pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Na začiatku sa prihovoril starosta obce, stručne a šarmantne zavinšoval všetkým ženám. Potom sa mikrofónu ujal populárny spevák Otto Weiter. Pôvodne  mal zaspievať piesne zo svojho repertoáru aj s partnerkou Andreou Fischer, ktorá však deň pred koncertom akútne ochorela. Tak sa play list trochu prispôsobil tomu, že spevák vystupoval sám. Prítomným ženám to zjavne neprekážalo a výborne sa bavili pri populárnych hitoch i vtipnom moderovaní Otta Weitera.  Publikum sa nechalo strhnúť melódiami znejúcimi z pódia a spievalo spolu so spevákom piesne známe najmä z televíznych oldies programov. Po skončení koncertu sa nezabudlo ani na tradičný kvet, ktorý dostala od starostu obce každá prítomná dáma.

Filmový klub: Neviditeľné deti

Filmový klub Bernolákovo

Filmový klub Bernolákovo uviedol 9. marca premietanie filmu Neviditeľné deti. Napriek tomu, že je to film o deťoch, je oveľa viac smerovaný na dospelého diváka. Preto sa v dramaturgii klubu medzi artovými filmami nestal výnimkou. Projekt podporený organizáciou UNICEF je ukážka života detí v rôznych končinách sveta. Sedem veľmi silných, emotívnych príbehov ktoré by dnešné deti žijúce v relatívne šťastnom, spokojnom prostredí mali vzhliadnuť a uvedomiť si, že nie každé dieťa má rovnaké šance na šťastný život. Sedem renomovaných svetových režisérov touto cestou vyjadrilo každý svojim spôsobom ako môže vyzerať život detí. Film Neviditeľné deti zjavne zapôsobil aj na prítomných divákov a vo viacerých zanechal silné emócie.